مقالات, مقالات صفحه اصلی

کیک شنی

موادلازم:

آرد  =  دولیوان دسته دار فرانسوی+دو قاشق غ

شکر =  یک لیوان

شیر =  یک لیوان داغ

روغن =  یک لیوان سرخالی

تخم مرغ = ۴ عدد

وانیل = نصف ق چ

بیکینگ پودر = دو ق مرباخوری

پودرهل = یک ق مرباخوری

برای روی کیک بعد از پخت:

شیر عسلی = نصف قوطی

پودر نارگیل بو داده = نصف لیوان(پودرنارگیل را در تابه ریخته و هم بزنید تا شیری رنگ شود.)

 

طرز تهیه:

ابتدا تخم مرغ هارو با شکر به مدت شش الی هفت دقیقه با دور تند همزن بزنید.وانیل و هل رو اضافه کنید و دو دقیقه ی دیگر هم بزنید.

روغن مایع را اضافه کنید و دو دقیقه دیگر هم بزنید.شیر داغ را به مخلوط بیفزایید و دو دقیقه بزنید.(تمامی هم زدن ها با دور تند می باشد.)آرد و بیکینگ پودر را از قبل سه بار الک کنید و در سه نوبت به مایع اضافه کنید و در یک جهت هم بزنیدو زیرو رو کنید تا گوله ای نباشد. قالب مستطیلی ۳۵*۲۳ یا قالب ۳۹*۲۰ و یا حتی تابه های پیرکس قابل استفاده می باشند.

کف قالب را با دو تا سه قطره روغن چرب کنید کاغذ روغنی را قرار دهید و مواد را داخل ظرف بریزید.در فر ۱۸۰ درجه سانتی گراد که از یک ربع قبل گرم شده  بگذارید.توجه کنید که دمای فر ها باهم متفاوته.به مدت ۳۵ الی ۴۰ دقیقه.با استفاده از یک سیخ چوبی تست کنید اگر مواد به سیخ نچسبید کیک شما آماده است.

نکته:تمامی مواد کیک باید به دمای محیط برسد.

نکته:فر از قبل روشن باشد.

نکته:بعداز پخت روی کیک باید طلایی رو به سرخ باشد.

بعد از اینکه کیک را از فر خارج کردید تا کیکتون داغه شیر عسلی سرد را بریزید روش.نصف قوطی کافیه.با پشت داغ به تمامی قسمت های کیک برسانید.پودرنارگیل بوداده را روی کیک بریزید و مثل شن به همه جا بپاشید.صبرکنید کیک خنک شود سپس برش بزنید و با پودر پسته تزیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *